Fio banka prichádza so službou smartbanking

V nedávnej dobe na slovenský bankový trh vstúpila dvojica on-line bánk, ktoré oproti tradičným bankám zvyčajne ponúkajú nižšie poplatky, zavedenie a vedenie účtu býva spravidla zadarmo. Hlavnou nevýhodou je ale absencia vlastných pobočiek a bankomatov. Práve taký klient, ktorý si potrpí na osobný kontakt s bankovým úradníkom na pobočke banky, bude asi ťažšie hľadať pochopenie pre on-line spôsob – spravovanie účtov prostredníctvom internetu. Ak ale patríte do skupiny dynamických klientov, ktorí majú radi zmenu a rozumejú si s modernými technológiami, práve pre Vás je určený tento druh služieb.

Akýmsi kompromisom medzi on-line bankou a štandardnou bankou je Fio banka. Svoje služby ponúka za zaujímavé poplatky a k tomu založenie, vedenie účtu a internet banking úplne zadarmo. Na Slovensku zatiaľ prevádzkuje tri pobočky – Bratislava, Košice a Žilina.

„Bude tomu práve rok, čo Fio banka úspešne dokončila integráciu bankových služieb do svojho produktového portfólia a začala v Českej republike i na Slovensku ponúkať bežné účty bez poplatkov, platobný styk, vkladové účty i úvery. Začiatkom mája 2010 Fio, burzovní společnosť, a.s., získala bankovú licenciu od Českej národní banky a začala pôsobiť na trhu pod názvom „Fio banka, a.s., pričom celý proces prebehol bez prerušenia služieb klientom. Fio banka, a.s. pobočka zahraničnej banky na Slovensku naviazala na služby Fio, sporiteľného družstva a naďalej poskytuje kvalitné bankové služby za nulové či minimálne poplatky“

Ing. Daniela Vašková, Marketing Fio banka

Fio banka ponúka svojim klientom možnosť spravovať svoj účet prostredníctvom chytrého telefónu (smartphone). Aplikácia Smartbanking je ponúkaná zadarmo, je k dispozícii na AppStore a obsahuje jednak zabezpečenú časť pre správu financií, ako aj voľne prístupnú informatívnu časť s adresárom pobočiek, kalkulátorom poplatkov a dôležitými kontaktmi. Zabezpečená časť ponúka prehľady zostatkov a transakcií, možnosť zadania platobných príkazov v EUR v rámci Slovenskej republiky, v CZK do Čiech alebo europlateb v systéme TARGET2. Rovnako, ako klasický internetbanking, poskytuje možnosť využiť neobmedzený počet tuzemských alebo česko-slovenských platieb zadarmo.

Smartbanking Fio banky je jedinečný tým, že nejde o uspôsobený internetbanking ani o obyčajnú pasívnu aplikáciu pre získavanie kontaktov a informácií. Je to moderný typ priameho bankovníctva vyvinutý špeciálne pre chytré telefóny – s možnosťou aktívnej správy financií. V súčasnej dobe je podporovaný operačný systém mobilných telefónov iPhone IOS 4.0 a novšie, v budúcnosti bude k dispozícii aj verzia pre operačný systém Android 2.0 (a vyššie).