Vyššie sadzby na ročnom vklade a sporení v Zuno

BRATISLAVA, 26. október 2011  S účinnosťou od 27. októbra 2011 zvyšuje ZUNO úročenie na ročnom termínovanom vklade z 2,8 % p.a. na 3,4 % p.a. Direct banka rakúskej Raiffeisen Bank International opätovne upravuje smerom nahor aj sadzbu na sporiacom účte bez viazanosti z pôvodných 2,01 % p.a. na 2,3 % p.a.

ZUNO sa pri vstupe na slovenský trh v decembri 2010 zaviazalo ponúkať svojim klientom úroky, ktoré budú vždy patriť medzi najvyššie na trhu. Práve v súlade s touto filozofiou predstavuje vyššie sadzby na vybraných vkladových produktoch.

V rámci termínovaných vkladov sa nárast úrokov týka vkladu s viazanosťou peňazí na 1 rok. Ten ZUNO po novom odmeňuje sadzbou až 3,4 % p.a. Získanie tohto percenta banka podmieňuje otvorením ročného vkladu v ZUNO do 30. novembra 2011. Úročenie mesačného, trojmesačného, šesťmesačného vkladu a vkladu na 2 a 3 roky zostáva bez zmeny.

Novú výšku úroku – 2,3 % p.a. – ponúka ZUNO aj na sporiacom účte, ktorý je v direct banke bez akejkoľvek viazanosti či poplatkov. Toto úročenie prevyšuje sadzby na ročných termínovaných vkladoch v niektorých konkurenčných bankách.

Na sporiacom účte v ZUNO sa peniaze zhodnocujú a zároveň sú kedykoľvek k dispozícii ako na bežnom účte. Aj preto si tento produkt získal najväčšiu obľubu klientov banky.

Termínovaný vklad a sporiaci účet dostanú klienti ZUNO k bežnému účtu, ktorý banka ponúka za 0 €. Ten si otvoria pár klikmi na internete. Navyše si môžu byť istí, že peniaze sú v ZUNO v bezpečí. Silná banková skupina Raiffeisen Bank International, ktorej je banka súčasťou, je na trhu už 125 rokov.

Zdroj: Zuno