Smeruje Škoda Auto na americký trh?

Je reklama na Škodu Jetti, v ktorej spoločne účinkujú známy americký raper Xzibit a komik DJ Lubel marketingovou predzvesťou invázie tejto automobilky na americký trh?

Prečo nie? Reklama paroduje úspešnú reláciu v názvom Pimp my ride, ktorú od marca 2004 vysielala hudobná stanica MTV na celom svete. Publikum tvoria prevažne mladší diváci, preto sa dá predpokladať, že aj symbolické nasmerovanie automobilky Škoda na mladého vodiča. Snahy o rozširovanie pôsobnosti mladoboleslavskej fabriky nie je možné poprieť. Obľúbenosť týchto automobilov si drží svoje miesto nielen na tradičných trhoch, ale tiež v Číne alebo Dominikánskej republiky. Tá je zatiaľ jedinou krajinou, do ktorej sú importované jej produkty.

„Publikum tvoria prevažne mladší diváci, preto sa dá predpokladať, že aj symbolické nasmerovanie automobilky Škoda na mladého vodiča.“

Zasiahne teda v konečnom dôsledku aj trh v USA? Pre bežného Američana je Škoda takmer neznámy pojem. Možno túto reklamu pokladať za istý druh začiatku skrytej marketingovej kampane. Ak zohľadníme, že v poslednom čase sa do popredia dostávajú do popredia najmä ekologické trendy, ktoré sa výrazne líšia od pôvodnej koncepcie zaužívanej v USA ale aj všeobecná zmena pohľadu na auto ako také a s tým spojená zmena pohľadu na štandard ako taký.

 To, čo by sa pred niekoľkými rokmi zdalo byť len snom mnohých európskych automobiliek, sa dnes do bodky napĺňa. Dôkazom toho sú aj špekulácie ktoré sa vedú o Octavii. Práve tá sa má stať v roku 2013 nástupným modelom na spomínanom trhu.