Penta otvára nové zastúpenie v Nemecku

Stredoeurópska investičná skupina Penta sa rozhodla expandovať na nemeckom trhu a otvorila tam svoje nové zastúpenie. Tím sídliaci v Mníchove povedie nový investičný riaditeľ Thomas von Werner. Nemecko je najväčším trhom, na ktorom Penta pôsobí a ponúka množstvo príležitostí v rámci segmentu stredne veľkých podnikov.

Tím sídliaci v Mníchove povedie nový investičný riaditeľ Thomas von Werner, ktorý má viac ako pätnásťročné skúsenosti na seniorských pozíciách v investičnom podnikaní a v biznis developmente.

Tím sídliaci v Mníchove povedie nový investičný riaditeľ Thomas von Werner, ktorý má viac ako pätnásťročné skúsenosti na seniorských pozíciách v investičnom podnikaní a v biznis developmente.

Investičná skupina sa zaujíma o rodinné firmy, ktoré čelia výzvam v definovaní svojej stratégie, alebo potrebujú reštrukturalizáciu a hľadajú partnerov. Zaujímavé investičné príležitosti ponúkajú aj divestície väčších nadnárodných spoločností. Penta bude v Nemecku preferovať odvetvia, v ktorých už má skúsenosť a disponuje v nich vlastnými odbornými tímami. Ide predovšetkým o retail, rýchloobrátkový spotrebný tovar, zdravotníctvo, služby, strojárstvo a výrobu.

„Na nemeckom trhu je množstvo veľkých príležitostí, a aj preto sme sa rozhodli zvoliť systematický prístup. Budovanie lokálneho tímu a otvorenie zastúpenia sú ďalšími logickými krokmi po vyhodnotení potenciálu trhu a úspešnom uzavretí našej poslednej transakcie,“ povedal Martin Kúšik, partner Penty zodpovedný za investície v Nemecku.

V roku 2008 Penta získala producenta prémiového krmiva a doplnkov pre domáce zvieratá Gimborn, ktorý prevádzkuje aj maloobchodný reťazec PetCenter. V roku 2011 kúpila od bánk pohľadávky v spoločnosti WDI (Westfälische Drahtindustrie) a v súčasnosti sa podieľa spolu s ostatnými veriteľmi na reštrukturalizácii dlhu WDI. V roku 2012 Penta získala 75-percentný podiel v spoločnosti Gehring Technologies, ktorá je priekopníkom a svetovým lídrom v technológiách honovacieho brúsenia.

Ďalší rozvoj Penty v Nemecku bude viesť Thomas von Werner ako Country Managing Director. Má viac ako pätnásťročné skúsenosti na seniorských pozíciách v investičnom podnikaní a v biznis developmente. Pred príchodom do Penty bol Senior Director v EQT Partners, kde pracoval 7 rokov. Predtým bol Managing Director a Partner v Odewald & Compagnie v Berlíne. Svoju kariéru začal ako konzultant pre Bain&Company v Mníchove. Thomas von Werner študoval vo Fribourgu (Švajčiarsko) a v Cambridge (Anglicko). „Teší nás, že taký uznávaný a skúsený manažér posilní náš tím. Verím, že jeho príchod bude dôležitým impulzom pre ďalšie rozširovanie našich aktivít v Nemecku,“ povedal Martin Kúšik.

Tlačovú správu poskytol PR manažér Penta Investments, s.r.o. Martin Danko.

Foto & text: © Penta Investments