Univerzálne riešenie globálnej nezamestnanosti? Bob Dylan pozná know-how

Fenomenálny americký hudobník, básnik, maliar a mysliteľ, ponúka chytré know-how, ktorého cieľom je vyriešiť asi najväčší globálny problém – nezamestnanosť. Podľa jeho názoru vytváranie nových pracovných miest neleží, ako sa mnohí domnievajú na pleciach politikov, ale svetových miliardárov.

Bob Dylan, en una actuación en Vitoria-Gasteiz, en el Azkena Rock Festival.

Nezamestnanosť dlhodobo sužuje nielen Európu, ale rovnako aj USA – krajinu, z ktorej Bob Dylan pochádza.  Jedna z najznámejších žijúcich osobností súčasnej kultúry a autor textov nesmrteľných piesní, v ktorých počas svojej dlhej kariéry poukázal na nespočetné množstvo sociálnych problémov dnes tvrdí, že vlády krajín sa nemusia zaoberať otázkami, ktoré by sa týkali riešenia nezamestnanosti. Problém nezamestnanosti a rovnako aj jeho riešenie je v rukách ľudí – najlepšie možnosti majú pritom veľkí miliardári.

[alert-success]Problém nezamestnanosti a rovnako aj jeho riešenie je v rukách ľudí – najlepšie možnosti majú pritom veľkí miliardári.[/alert-success]

Podľa jeho slov z rozhovoru, ktorý poskytol časopisu Rolling Stone, „sa mestá topia v zločine a ľudia sa uchyľujú k drogám a alkoholu najmä kvôli nedostatku práce. Bohatí ľudia majú možnosť spomínanú krízu odvrátiť. Chudobným ľuďom by mohli ponúknuť prácu a tým aj šancu na šťastnejší život – samozrejme nie je to ich povinnosť, nežijeme predsa v komunizme, avšak načo sú im potom všetky tie peniaze?“ Nakoniec dodal: Miliardári by sa mali viac zaujímať o sociálne slabších, pretože sú to dobrí ľudia, ktorých do problémov dostal len nedostatok práce,…pritom pre spoločnosť by boli veľmi užitoční.“

Bob Dylan, vlastným menom Robert Allen Zimmerman sa narodil v roku 1941 v meste Duluth (Ninnesota, USA) rodičom židovského pôvodu, ktorých korene údajne siahajú až do Istambulu v Turecku. Počas svojej aktívnej kariéry pôsobil ako spevák a hudobný skladateľ výrazne ovplyvnený pôvodnou folk music a známym folkovým spevákom a ľavicovým politickým aktivistom Woodym Guthriem. Preslávil sa aj bojom proti konvencii v umení a kultúre – hudobný priemysel ešte v šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia prirovnal k pretekom potkanov (rat-race). Ďalším presvedčivým dôkazom je aj chodník slávy v Hollywoode – hviezdu s menom Boba Dylana by ste na ňom hľadali márne.