VW HOAX mal na Slovensku úspešnú premieru

Po sérií článkov portálu Aktuálne.sk o tom, ako automobilka VW prostredníctvom sociálnej siete rozdáva automobily zadarmo, by ste si kľudne mohli pomyslieť, že sa niekto z ich vedenia nemeckej automobilky zbláznil. Samozrejme to len v prípade, ak by nešlo o zlomyseľný HOAX. 

V prebehu posledných 24 hodín sa na sociálnej sieti Facebook objavila skupina „vyzerajúca“ ako oficiálny výstup importéra VW Slovensko. V prípade, že sa stanete jej členom, môžete vyhrať jedno z 500 automobilov. Žiaľ, šlo o podvrh. Podobné informácie vznikajú rýchlosťou svetla. Rovnako rýchlo ale aj zaniknú. Čo sa s nimi stane potom?

VW HOAX 1

Portál Aktuálne.sk otvorene informovali o veľkorysosti automobilky…

VW HOAX

…o pár hodín neskôr na základe stanoviska dotknutej strany, predchádzajúci článok spochybnili.

HOAX nie je len pre srandu králikov…

Hlbší zmysel podobných aktivít odohrávajúcich sa predovšetkým na Facebooku, dobre poznajú všetci marketéri venujúci sa aspoň trochu sociálnym sieťam. Ten je veľmi jednoduchý – získať čo najviac členov. Rozhoduje číslo, čím je vyššie, tým ma skupina vyššiu hodnotu a je ju veľmi jednoduché predať. Zvyšujúci sa dopyt pravdepodobne súvisí s blížiacimi sa voľbami. Podľa našich informácií sú to práve politické strany, čo majú vehementný záujem o ich kúpu. Takýmto spôsobom sa dá za neporovnateľne kratšiu bodu vybudovať slušný virtuálny imidž.

 Len pred pár dňami sa na rovnakej sociálnej sieti objavila skupina spoločnosti Apple. Rozdávali sa mobilné telefóny. Samozrejme ani v tomto prípade nešlo o oficialitu importéra, ale o podvod.

Apple