Inteligentný asistent M dodá Facebooku nový rozmer real-time komunikácie

Vituálna komunikácia hýbe svetom už nejaký čas najmä v súvislosti s existujúcimi sociálnymi sieťami. On-premise riešenia, živo si možno spomínate na chaotické IRC, či pokročilejšie ICQ z doby nie tak dávno minulej, postupne nahradili cloudové služby, v popredí ktorých stojí už takmer 12 rokov Facebook. V IT je viac ako 10 rokov nepredstaviteľne dlhá doba. Ale ani po uplynutí tohto času neprejavuje zjavne známky morálneho opotrebenie, či iných nemocí, ktoré už bežne postihujú jeho súputníkov. Je teda načase položiť si otázku – je Facebook nesmrteľný? 

Odpovedať na ňu možno nebude až také zložité. Pritom nepoteším ani jedného z konšpirátorov, ktorí neúnavne pátrajú po dôkazoch jej napojenia na mafiu, UFO alebo aspoň na americkú CIA. Nie je to ani nástroj, ktorého strojcom je samotný Satan, aby sa zmocnil vedomí ľudí cez ktoré by ich dokázal ovládať a vytvoril by z nich monštrá ako z hororu. Odhliadnúc od stereotypného nazerania, si možno uvedomiť, že existencia pozitívnych prínosov a ohrození tu bola a je. Nepochybne, informácie získané zo sociálnej siete môžu byť zneužité kýmkolveľ, avšak nie je to jej primárny účel. Asi Vás sklamem, ale likvidácia ľudstva sa však nekoná. Úspech FB je podľa nášho názoru ukrytý v schopnosti expresne rýchlo kopírovať súčasné IT trendy, čím sa mu úspešne darí nadbiehať vkusu užívateľom.

[youtube id=“A7YnFC_pwE“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]

Primárny účal ale naďalej zostáva zachovaný. Sociálne siete položili základný kameň obchodu budúcnosti. Trendy ukazujúce na zvýšenú mieru využívania vendorových riešení, IoT alebo BI, a biznis vďaka nim dostáva úplne novú tvár. Forma inteligentnej reklamy vďaka pokročilým algoritmom dokáže dopraviť správnu informáciu v správny čas správnemu zákaznikovi. Zatiaľ to funguje len v rámci verejných zobrazovacích plôch. Developeri však idú ďalej a navrhujú pokročilé riešenie aj pre chat. Inteligentný asistent má dokázať pomôcť úžívateľovi takmer v každej situácii – máte zlú náladu? Bot M pobaví vtipom. Hľadáte vhodný model tenisiek? A v tomto prípade Vám M navrhne najlepšie riešenie. Momentálne prebieha prvotné testovanie v malej skupine vývojarov. Hľadá sa spôsob ako zdokonaliť existujúce algoritmy a M naučiť vďaka vylepšeniam lepšie konverzovať.